Zajęcia plastyczne “Zaułek krasnoludków”

Za nami kolejne zajęcia w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury pt. “Krasnoludki są na świecie”.
Wczoraj warsztaty odbyły się w Filii bibliotecznej w Dobrzyjałowie a dziś w Filii bibliotecznej w Jeziorku oraz w naszej bibliotece. Były to zajęcia plastyczne pt. „Zaułek krasnoludków”, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III. Zajęcia prowadziła Pani Justyna Kryszpin – Żmuda – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, która prowadzi zajęcia plastyczne z młodzieżą uzdolnioną według autorskiego programu, przeprowadza liczne konkursy plastyczne, przygotowuje młodzież na studia i do liceum plastycznego; od wielu lat współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, bierze udział w projektach kulturalnych np. “Okno na kulturę”, “Klamra kultury”, “Krucha jesień”.
🍄Krasnoludki są bohaterami wielu popularnych bajek i baśni. Dziś uczniowie mieli okazję przenieść się w ich świat i przeżyć niezwykle twórczą przygodę. Na dużych arkuszach papieru stworzyli własne krasnoludki, które możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Jak wiemy, krasnoludki żyją w lesie, budując swe domki pod grzybkami. Dlatego też ich kolejnym zadaniem było wykonanie takich grzybków z rolek.
🍄Podczas wykonywanych zadań wszystkie dzieci wykazały się nie tylko dużym zaangażowaniem, ale również ogromną pomysłowością i kreatywnością.

Dziękujemy bardzo za pomoc merytoryczną Dyrektorom i nauczycielom ze szkół w Dobrzyjałowie, Jeziorku oraz Piątnicy oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.

Autor Anna Gosk

28 kwietnia, 2022

Więcej informacji z tej kategorii

Majowe święta

Majowe święta

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1,2 i 3 Maja ,które są szczególnie ważne w historii naszej Ojczyzny. Każde z...

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki był co prawda w weekend, ale my świętujemy przez cały rok. Mamy nadzieję, że wy także! Zajęcia...

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia swoje święto obchodziły Książki. Na lekcji bibliotecznej z grupą przedszkolaków starszaków, poznaliśmy...

Skip to content