66. rocznica śmierci A. A. Milne

🔸31 stycznia obchodzimy rocznicę śmierci A. A. Milne – angielskiego pisarza, autora książek o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
🔸A. A. Milne studiował matematykę na Uniwersytecie w Cambridge, wówczas też zaczął pisywać do literackich czasopism m.in. eseje i wiersze humorystyczne.
🔸Brał udział w I wojnie światowej jako oficer armii brytyjskiej. Walczył m.in. pod Sommą, gdzie został ciężko ranny. Podczas służby wojskowej napisał swoją pierwszą sztukę teatralną Wurzel-Flummery. Po wojnie osiągał sukcesy jako dramaturg, jego komedie (Mr. Pim Passes By, The Dover Road) zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytyków i publiczność, podobnie jak powieść kryminalna Tajemnica Czerwonego Domu.
🔸Wraz z narodzinami syna Christophera, w 1920 r. Milne zaczął pisać wierszyki i opowiadania dla dzieci. W 1924 r. ukazał się zbiór utworów dla dzieci Kiedy byliśmy bardzo młodzi. Największy sukces przyszedł wraz z książkami o przygodach małego chłopca o imieniu Krzyś i jego zwierzęcych towarzyszach zabaw, z misiem Kubusiem Puchatkiem na czele (Kubuś Puchatek w 1926 r, Chatka Puchatka w 1928 r. ).
🔸W latach 30. powrócił do pisania dla dorosłych, powstała wówczas m.in. antywojenna powieść Peace with Honour oraz autobiografia It’s too late now.

Autor jzieja

31 stycznia, 2022

Więcej informacji z tej kategorii

❄️Ferie w Bibliotece ❄️

❄️Ferie w Bibliotece ❄️

Ferie zimowe w bibliotece w Jeziorku to wiele śmiechu i zabawy. 🤩❄️☃️ Dziś atrakcji nie zabrakło.😁 Bawiliśmy się...

Ferie zimowe w bibliotece

Ferie zimowe w bibliotece

Pierwszy dzień Ferii w Bibliotece za nami!⛄️❄️ Ten wyjątkowy czas spędziliśmy nie tylko kreatywnie, ale też wesoło. W...

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka

Dziś cała nasza biblioteka przepełniona była pozytywną energią i uśmiechem, a to wszystko z okazji ważnego święta,...

Mikołajki w Bibliotece

Mikołajki w Bibliotece

Dziś w Bibliotece poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Ten wyjątkowy dzień spędziliśmy w...

Skip to content