Wycieczka do Świata Krasnoludków – Suwałki

Za nami już ostatni etap przygody z Krasnoludkami…
🍄W piątek, 10 czerwca dzieci z gminy Piątnica wybrały się na wycieczkę do Świata Krasnoludków dofinansowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.
🍄Z racji tego, iż ten rok, jest rokiem Marii Konopnickiej uczniowie szkół podstawowych w Piątnicy, w Jeziorku i w Dobrzyjałowie odwiedzili Suwałki – wyjątkowe miejsce, w którym urodziła się ta niezwykła pisarka i poetka. W opowieści „O siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi” Maria Konopnicka zapewnia nas, że baśniowe postacie żyją wśród nas. Podczas wycieczki dzieci miały okazję sprawdzić, czy krasnoludki rzeczywiście są na świecie.
🍄Wybrały się w poszukiwania po Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny. Jednym z przystanków na bajkowej trasie był Zaułek Krasnoludków – malowniczy ogródek, w którym mieszkają ci malutcy bohaterowie. Na naszych małych wędrowców czekały tu specjalne zadania: odnalezienie zagubionych gąsek sierotki Marysi, które rozbiegły się po całym ogrodzie; poszukiwania skarbu siedmiu krasnoludków – klucza, korony i klejnotów króla Błystka; odegranie sztuki za pomocą kukiełek na specjalnej altanie teatralnej oraz udział w grach i zabawach, w które bawiły się dzieci sprzed niespełna dwóch stuleci.
🍄Kolejnym przystankiem było Muzeum Marii Konopnickiej i jednocześnie dom, w którym się urodziła. Dzieci z pomocą przewodnika miały okazję obejrzeć tematyczne segmenty, przedstawiające najciekawsze wątki biograficzne poetki oraz wysłuchać ciekawych informacji na temat jej życia i twórczości.
🍄Kolejnym i ostatnim już etapem wycieczki było zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wycieczki.

Autor Anna Gosk

11 czerwca, 2022

Więcej informacji z tej kategorii

Zajęcia plastyczne.

Zajęcia plastyczne.

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu – czekając na wizytę Mikołaja z prezentami spróbujmy razem wyczarować wieńce...

Święto Niepodległości 2022 r.

Święto Niepodległości 2022 r.

Akademia szkolna oraz Piknik Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości 10 listopada 2022 r. „ (…) – Jesteśmy już w...

Skip to content